fbpx Jak dbać o biżuterię ze złota? - SANSS

Jak dbać o biżuterię ze złota?

Dodano: 06 mar 2022

Złota biżuteria jest i zawsze będzie ponadczasowym dodatkiem. Od złotych kolczyków w kształcie obręczy po klasyczną złotą obrączkę. Nawet proste wzory cieszą oko i podkreślą każdą stylizację.

 

Bez wątpienia pokochasz swoją złotą biżuterię tak bardzo, że będziesz ją nosić każdego dnia! Z biegiem czasu, to naturalne, że Twoje złote elementy mogą ściemnieć lub wyblaknąć. Dlatego właśnie regularne czyszczenie i konserwacja są tak ważne dla kondycji i żywotności złotej biżuterii.

Dlaczego konserwacja biżuterii jest ważna? Cóż, w dłuższym okresie czasu będzie to miało znaczenie. Konserwacja złotej biżuterii:

1. wydłuży żywotność Twojej biżuterii

2. sprawi, że złote elementy będą lśniące

3. zlikwiduje osady z kurzu, makijażu i olejków do ciała

Naszyjnik ze złota MARY

Jak czyścić złotą biżuterię?


Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja złota biżuteria wyglądała jak nowa. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak czyścić złotą biżuterię, aby zachowała swój blask przez długie lata.

 

Czyść regularnie

Przedmioty noszone codziennie, takie jak złote obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe, wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji. To naturalne, że na tych elementach gromadzi się kurz, olejki do skóry i brud powstający w wyniku codziennego noszenia. Choć może nie być to od razu widoczne, cząsteczki te gromadzą się i ostatecznie mogą zmniejszyć połysk i blask wykończenia Twojej złotej biżuterii. W związku z tym, aby Twoje wyroby lśniły i błyszczały, musisz stosować regularne metody czyszczenia.

Krótkie, cotygodniowe sesje czyszczenia pozwolą wyeliminować osad i brud, dzięki czemu Twoja złota biżuteria będzie lśnić przez cały rok. Aby dokładnie wyczyścić złotą biżuterię, zrób jej długą kąpiel w ciepłej wodzie z mydłem. Użyj delikatnego płynu do mycia naczyń, który nie zawiera substancji zapachowych ani dodatków. Pozwól złotej biżuterii moczyć się przez kilka godzin, a następnie wyjmij ją i spłucz czystą wodą. Do wysuszenia użyj miękkiej szmatki, ale unikaj produktów papierowych, które mogą uszkodzić i porysować złotą biżuterię. Pozwól, aby każdy element dokładnie wyschnął przed założeniem.

 

Używaj miękkich materiałów


Skoro już jesteśmy przy tym temacie, pamiętaj, aby do czyszczenia złotej biżuterii używać wyłącznie najbardziej miękkich materiałów. Złoto jest naturalnie bardzo miękkie, co czyni je podatnym na zarysowania, wyginanie i matowienie. Aby chronić złotą biżuterię przed uszkodzeniami podczas czyszczenia, używaj miękkich ściereczek lub szczotek o miękkim włosiu.

Dodatkowo musisz pamiętać o tym, kiedy i gdzie nosisz swoją złotą biżuterię. Na przykład, zdejmuj złote pierścionki i bransoletki podczas wysiłku fizycznego, sprzątania lub uprawiania sportu.

 

Za wszelką cenę unikaj ostrych środków chemicznych


Choć środki czyszczące świetnie sprawdzają się w domu, mogą uszkodzić Twoją złotą biżuterię. Z zasady trzymaj złote elementy z dala od ostrych środków chemicznych, zwłaszcza chloru. Kiedy złoto wchodzi w kontakt z chlorem, z czasem słabnie i w końcu pęka. Ponadto wiele domowych środków czyszczących zawiera substancje ścierne i kwasy, które mogą uszkodzić złotą biżuterię. Podsumowując: podczas czyszczenia noś gumowe rękwiczki lub zdejmij złotą biżuterię. Na koniec, bezpiecznie schowaj złote przedmioty do pudełka na biżuterię lub zostaw je w domu, jeśli planujesz pływać w basenie lub moczyć się w jacuzzi.

 

Jak czyścić złotą biżuterię za pomocą octu


Jeśli interesuje Cię alternatywa dla mydła, możesz czyścić złotą biżuterię za pomocą białego octu. Umieść swoją biżuterię w wannie z octem i pozostaw na 10-15 minut. Obróć przedmioty kilka razy w kąpieli octowej, a następnie wyjmij je i delikatnie wyszoruj biżuterię miękką szczoteczką lub szmatką.

 

Poleruj złotą biżuterię za pomocą sody oczyszczonej


Aby wypolerować złotą biżuterię w domu, użyj sody oczyszczonej. Po prostu posyp biżuterię sodą oczyszczoną, polej ją odrobiną octu i spłucz czystą wodą.

Warto zauważyć, że ta metoda nie jest bezpieczna dla złotej biżuterii zawierającej kamienie szlachetne lub perły, ponieważ soda oczyszczona uszkodzi ich wykończenie.

© 2022 SANSS - sanss.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin